Wykończenie blatów Lamesa to nawierzchniowy wosk olejny renomowanego producenta- firmy Osmo. Do wykończenia blatów Lamesa stosujemy dwa rodzaje wosków. Wosk dekoracyjny i transparentny wosk twardy olejny. Woski zapewniają właściwą ochronę drewna nadając mu również piękny kolor i podkreślają rysunek drewna. Woski olejne podkreślają rysunek słojów, fladry i charakter tego pięknego drzewa.

Wosk Dekoracyjny jest odporny na plamy, zabrudzenia i ścieranie, a pokryta nim powierzchnia jest przyjemna w dotyku. Powłoka blatu pokryta woskami nie rozwarstwia się, nie odpryskuje jak lakier do drewna i się nie łuszczy. Pigmenty używane w produktach koloryzujących mają zastosowanie w przemyśle spożywczym. Powierzchnia blatu jest również ekologiczna i bezpieczna, dlatego ze spokojem można nią wykończyć meble dla dzieci i zabawki. Do produkcji wosków wykorzystuje się naturalne składniki roślinne. Aplikacja wosków na blacie jest łatwa i szybka.

Wosk twardy olejny. To transparentna lub bezbarwna powłoka, która ostała utworzona na bazie olejów roślinnych i naturalnych wosków. Powłoka blatów Lamesa zabezpieczona woskiem twardym olejnym nie pęka, nie rozwarstwia się i nie łuszczy. Wosk jest odporny na uszkodzenia, jest odporny na zaplamienia. Powłoka blatu Lamesa wykończonego woskiem twardym olejnym jest trwała, odporna na plamy wodę i ścieranie. Jest również gładka i miła w dotyku. Wosk twardy olejny podkreśla strukturę drewna. Powłoki blatów ław Lamesa są bezpieczne dla ludzi, roślin i zwierząt, ponieważ są produkowane tylko z naturalnych materiałów.

Wykończenie blatów Lamesa to pięć podstawowych kolorów, jednak na życzenie możemy zaolejować blat dowolnym innym woskiem dostępnym w ofercie firmy Osmo.

W przypadku większych uszkodzeń powierzchnię blatu można poddać miejscowej renowacji, polega to na zeszlifowaniu powierzchni blatu i nałożenie dwóch warstw wosku. Instrukcja użytkowania i pielęgnacji dostępna jest tutaj.